-Ostatní-

Přírůstek do rodiny

3. června 2012 v 12:30
Já jsem tak šťastná!!!
A to z jednoho prostého důvodu. Včera jsem jela za babičkou vyzjistit, jestli už je kotě. A ono jo!!!
Je to taková moje malá roztomilá černá ponožka (jako když máte ty dvě ponožky zabalené v sobě)^^
Ještě si na něj ale musím chvíli počkat, jelikož zatím neumí samo papat. Awwww ^^
Hned jsem si také udělala pár fotek. Bohužel, už bylo šero, takže kvalita dost mizivá, ale nevadí!

Nedělní uvědomění

27. května 2012 v 21:11 | Aerie
Abych řekla pravdu, nevím, co mě přimělo k tomu, abych sem opět něco napsala, ale budiž!
Mám jen potřebu někam do prázdna, ačkoli zaznamenatelně, sdělit, že neexistuje lepší pocit než láska.

Já vím, mohlo by se zdát, že je to všeobecně známé a já nepřicházím s ničím novým. Což je vážně pravda.. ale! Až to zažije každý, pozná, jak to myslím a podvědomé vykřičení do světa ho nemine! :)

Já žiju! To blog je mrtvý!

21. ledna 2012 v 19:00
Po dlouhatánské době a menšímu úklidu v podobě mazání článků z let 2008-2011 (celkem jich bylo odstraněno asi 15 kvůli infantilnímu obsahu a asi budu ještě pokračovat) se hlásím!
Asi nemám v plánu nic moc dalšího psát, i když, teoreticky bych mohla, když už jsem se dokopala k tomu, abych napsala vůbec toto!
Zrovna jsem si dobalila věci, které si budu brát do Měšic (kromě oblečení a podobných věcí, to až na konec), jelikož za týden touhle dobou budu bydlet!
Asi bych si měla zařídit Opencard :D

Nemám ráda políčko nadpis... Copak všechno musí mít nadpis?

3. dubna 2011 v 18:03 | Aerie
Jak to tak vypadá, rozhodla jsem se po těch asi 10 měsících něco napsat. Ani nevím, proč jsem se k tomu rozhodla. Asi proto, že je vedro a připomíná mi to můj červnový článek :D
Co jsem koukala na iDnes.cz, tak je dnes první letní den (samozřejmě co se týče teploty, ne data:)), jelikož někde v Praze bylo naměřeno zatím nejvíc 25°C a zkrátka že dnes padají teplotní rekordy.
Těžko říct, co záživného napsat dál. Třeba to, že se mi po tom týdnu, co jsem byla tak nějak podivně nemocná, vůbec, ale vůbec nechce do školy. Ještě když si vzpomenu, že mám psát nějakou blbou slepou mapu. Hmm..

...


Nutno dodat, že ačkoli jsem se nenápadně snažila zjistit odkud Martin je (zasvěcení budou vědět) položením otázky: "Jak často jezdíš do Tater?" (no jo, je to Slovák), odpověděl dost neurčitě :D Prý, že tam byl, ale na Slovensku jsou i jiné hory, které má jaksi zdolané :D Tak těžko říct
Potom se mi také někteří lidé snažili namluvit, že mu určitě bude 40+... Není to pravda!!! :D
Teda asi... :D Jelikož psal, že toho má hodně do školy a musí se připravovat na nějaké soutěže.
Taky jsem se dozvěděla, že jako sice nerad soutěží, ale rád vyhrává :D To je panečku nátura :)))
A spousta dalších věcí!! Tak jsem mu napsala, že je asi dokonalý člověk.. Hned se mě zeptal, jak já vnímám dokonalost. Tak jsem mu tam napsala pár mých rádoby filosofických žvástů + výmluvu, že už jsem líná psát :)
A tak dále, a tak dále.. Rozhovory s ním jsou tak obohacující!

...


No, tohle asi nikoho nezajímá a mé pobláznění zcela neznámými lidmi už vůbec ne. No co, aspoň mohu s klidným svědomím říct: Mně je to jedno! :)

2 roky!

4. června 2010 v 17:25
 Páni...
    Myslela jsem si, že do 4. 6. je ještě dost času, a ono ne!
Tenhle blog má dnes 2 roky. Opravdu bych to neřekla. Když si vezmu, že jsem ho začala psát v primě nuceně při hodinách IVT, nečekala jsem, že v něm budu poračovat.
 Jeden rok blogu mě zrovna moc nevzrušoval a nepřipadalo mi důležité se o tom zmiňovat, ale když si vezmu, jak jsem se za ty 2 roky změnila já a jak se změnil blog..

..Zvláštní..

Během dvou let jsem se měnila já, stejně tak téma a obsah blogu. Nejdřívé samé Řecko, poslední dobou (cca 2 články měsíčně xD) hlavně deníčkové zprávičky o mně.

Sice by mi lidé mohli vynadat, že sem nepřispívám (pardon, ale 10 "článků", respektive obrázků denně, které jsem vlastně ani nedělala já, přidávat nehodlám -.-)
    Mně to stačí. Blog není o tom, aby tu bylo hodně článků, ale aby sem psali jeho majitelé, když mají náladu a chtějí. Mohlo by se mi vyčítat, že nejsem dost aktivní.
 Mně to nevadí
  Já jsem spokojená

Absolventský koncert 27. 5. 2010

28. května 2010 v 12:47
Když už teda tenhle blog mám, tak sem zase něco napíšu, že... xD

Třeba něco o včerejším absolvenťáčku.. Tak tedy.. Byly to nervy, co si budem povídat, ale naštěstí tam nebylo moc lidí.
  Dostala jsem moc krásné kytičky - 3 růžičky od Týnušky a lilie od Bobana =)
       A samozřejmě nesmím zapomenout na slona pro štěstí!!!!!! Bez něj by to nešlo .)Jsem ráda, že se mamka s babičkou skrz absolvenťák "usmířila".. Což je velmi důležíté! xD
 A zítra půjdem na mooooc dobrý oběd! Strašně se těším!!

Přehrávka 18. 5.

18. května 2010 v 22:31
Inu, rozhodla jsem se, že zase něco napíšu. Začnu třeba dnešní přehrávkou.

Co bych tak napsala..:D Nj, nervy to jako vždy byly obrovský (já za to nemůžu, to můj mozek!), ale já jsem se sebou byla spokojená. Na začátku svého hraní jsem se přeci jen docela klepala, protože jsem se bála, abych si to nepokazila hned od začátku, ale pak už to bylo celkem v pohodě.
 Asi to bylo taky tím, že jsem si konečně vzala k srdci radu učitělů =D
    tudíž:
               1) Hrála jsem to pro sebe a bylo mi jedno, co si myslí posluchači
               2) Říkala jsem si, že jsem dobrá a že to prostě umim xD
       Moc velkou naději jsem tomu nedávala, ale skutečně to pomáhá.. Konečně něco! x)

Hrála jsem jako předposlední, spousta mrňat a pár lidí v o něco nižším ročníku než já.
  Co mě ale opravdu potěšilo bylo, že mi učitel řekl, že jsem to hrála krásně. Jako to mi sice na hodinách řekne, že se mu to líbilo a tak, ale aby mi řekl, že to bylo krásný se ještě nestalo xD
(Taky se musím pochlubit, že jsem měla největší potlesk xD páni xD)

Tak snad se mi to na tom absolvenťáku (bojim, bojim!) příští týden povede stejně, nebo možná ještě líp. Ale tak uvidíme. Však oni ty malí hajzlíci nervy zase zapracujou.Fajn. Sice jsem toho měla v plánu napsat víc, ale nějak jsem se tu rozepsala, takže končím. Jdu spát. Jsem líná.

Brou

            Aerie

The Nobodies

5. května 2010 v 18:03
Nálada pod psa, tak bych to asi momentálně vyjádřila. Měla bych se učit IVT, ale jsem otrávená, nemám na to náladu a je mi všechno jedno. Jak pozitivní, že?.. -.-

Ani nevím, proč to sem píšu. Asi proto, abych alespoň někde zaznamenala tento duševní stav.

Chemie na nic, klavír na nic.. Užírá mě stres. Mezi tím, co si tu vylévám své naivní smutné srdíčko (to zní velmi emácky.. fuj) na mě (vážně na mě? co třeba ke mně?) leze deprese.

Končim, nechce se mi psát.. Nechce se mi vůbec nic, jen se jít někam zahrabat pod drn. Ale to nechám na někom jinym, ale kdo by mě chtěl zahrabat? Špinit si se mnou ruce, s takovou bezvýznamnou osobou...Hmm... Jsem se zase rozepsala. Pff...
To jsem to dneska zase někam dopracovala..

Jo, a kdybyste někdo nepochopil.. Titulek je píseň od MM.. Někde si najděte text a uvidíte a uslyšíte, jak se cítím, pokud vám "pod psa" a "otrávená" nestačí..

Pro dnešek tedy..

      Sbohem
               Aerie

Nenapapané prasátko píše (Já vím, blbý titulek) =D

20. března 2010 v 17:48
Po delší době jsem se rozhodla, že něco krátkého zase napíšu. Vůbec nevím co =D

Snad jen, že zítra jdem s Týnuškou na Alice in Wonderland - bude zábava :D

Jo, a taky jsme dneska byli s tátou nakoupit. A teda.. Mám teď období(dnes=D), kdy mi strašně chutnaj všechny uzeniny xD. Kuřecí šunka, anglická slaninka, lovečák.. Připadám si jak nenažrané prase =D No co, ono mě to zas brzy přejde :P

Nějak již nevím, co dalšího by se dalo napsat. Snad jen, že jaro už přichází a mě to pořádně deprimuje! Zima byla lepší :(

Budoucnost..

8. února 2010 v 20:34
Poznámka: Tento text bude postupně doplňován.. Ale aby si Týnka mohla taky už konečně něco přečíst, dávám to sem teď.. I když to pravděpodobně nebude pro T nic nového :P


Rozhodla jsem se sepsat pár věcí, kterých bych v životě chtěla dosáhnout/moje sny..

1. Jednou se probudím a zjistím, že Pufíčkova smrt byla jen sen (Moje morčátko pohřbené u motýlího stromu.. On ho měl moc rád, a pořád se tam schovával.. Krásnější morče jsem ještě neviděla) =_(

2. Najdu si někoho, s kým budu žít šťastně až do smrti... (viz Disney :P)

3. Pokud někdy budu mít dítě (počemž zrovna moc netoužím), bude to holčička se jménem Lýdie nebo Terezie.. A pokud by byly dvě, sestřička by se jmenovala Miloslava po mé matince (Vím, zrovna krásné jméno to není, ale jako vděk za všechno.. By to možná mohlo stačit, ne?)

4. Budu mít titul CSc... Tak nic, právě jsem zjistila, že byl zrušen -.-

5. Tak alespoň teda třeba MVDr. nebo něco podobného

6. Spousta lidí vymře, aby se uvolnila planeta (pozitivní, že?)

7. Vynalezne se elixír mládí, tudíž se planeta přelidní, tudíž to bude pořádný problém..

Tatík rád gothic

23. prosince 2009 v 10:50
Včera jsem si konečně zašla ke kadeřnici. Vlasy jsem měla poměrně dost zničené, tak mi to vzala trochu víc.. Ale mě se to líbí :D + Taky jsem si dala novou barvičku. Když to viděl tatík, řekl:
"Mohlo to bejt ještě tmavší. Chci z tebe mít gothica."
- Týjo! Někdo z mé rodiny souhlasí s tímto stylem xD

Acai, maracuja, lemongrass..

20. prosince 2009 v 10:34
Také se vám zdají reklamy od Korunní na jejich "vylepšené" minerálky vcelku povedené? :D
Mně ano - ovšem pár druhů ovoce mi vskutku nic neříkalo.. Tak jsem se to rozhodla prozkoumat! =D

Citron s kapkou lemongrass, mango s kapkou acai, pomeranč s kapkou maracuji.. =)

Lemongrass

je vytrvalá trsnatá tropická tráva s dlouhými tenkými listy, jež má v listových čepelích, pochvách i plevách obsaženy četné siličné buňky. Roste v hustých trsech v tropickém a subtropickém pásmu (Brazílie, Haiti, Madagaskar, Malajsie, Vietnam apod.). Čerstvá se vyznačuje výrazným citrónovým aroma a kyselostí, které se velmi cení.


Maracuja

Jedná se o tropickou, popínavou liánu, vyžadující velký prostor. Roste bujně. Má nádherné, různobarevné květy, připomínající Kristovu trnovou korunu. Od toho pochází i název celé rostliny - Mučenka. Plodí tmavě fialové, kulaté plody, velké asi jako golfový míček. Pod tuhou kožovitou slupkou se nachází rosolovitá dužnina plná jedlých semen. Konzumuje se dužnina, kterou můžeme vysrknout, nebo vydlabat a přidat do ovocného salátu. Její příjemná navinulá chuť vzdáleně připomíná meruňky s hroznovým cukrem. Často se přidává do tropických džusů.Acai

Acai je štíhlá palma, která dorůstá do výšky 15 až 30 m. Plody jsou velké 1 - 2 cm v průměru, rostoucí v trsech. Trsy dodahují váhy až 6 kg. Nezralé plody jsou zelené barvy a při dozrávání je barva tmavě purpurová. V její přirozené lokalitě pod stinným baldachýnem deštného pralesa, palma roste pomalu a plody produkuje za 4 až 5 let. Vyskytuje se převážně v brazilské oblasti Paraná a Amazonii, a to v nížinných záplavových oblastech podél řek, kde vytváří velké háje. Acai je ovoce z brazilského pralesa tmavě fialové barvy připomínající chutí a vůní lesní plody.
Celosvětová poptávka po ovoce se rychle rozšířila v posledních letech, a nyní je açaí pěstovaná pro tento účel primárně.

Jsem zase jednou něco zjistila..

2. prosince 2009 v 16:11
Jsem se po dlouhé době rozhodla opět něco napsat xD ......Spíš jsou to teda jen vánoční avatárky. Nedávám je sem proto, aby jste si je okamžitě zkopírovali, ale proto, že se mi líbí a je to taková "vánoční příprava" :)

Btw zjistila jsem, že jsou základní 2 druhy blogů:
Na 1. lidi chodí a okamžitě nechávaj komenty, takže to samozřejmě vizuálně vypadá, že má lepší návštěvnost xD
Na 2. lidí chodí, ale nepíšou komentáře - zjistila jsem to proto, že jak každý měsíc chodí od blogu.cz takový ty statistiky, kolik lidí Vám ten blog navštívilo.. U mě je to vždy něco kolem nějaký stovky (vim, že pro ostatní je to málo, ale já ten blog píšu pro sebe, takže.. xD) a komentáře mi nenecháte! Teda teda xD

Já chci být už zdravá! :(

25. listopadu 2009 v 7:48
Vím, že je brzo, ale rozhodla jsem se sdělit svůj zážitek. (Maminka neni nadšená, že jsem si sem sedla, takže až to dopíšu, mažu zas do postele. :/) Takže... Prostě jsem nemocná, tak maminka dnes volala do školy (to se po nějakejch 2 nebo 3 dnech musí).. Tak se maminky ptali, co to je. Matinka řekla, že něco jako ošklivý kašel, asi tak nějak. A ta v telefonu se ptala, jestli je to viróza, že maj z ministerstva nařízeno to sledovat. Mno mamka řekla, že ano. + Se taky zeptala, co maj nařízenýho. - Údajně musí sledovat, kolik % lidí má chřipku. Kdyby to bylo víc než 20%, tak zavřou školu.
Na jednu stranu si říkám, že maminka měla říct, že mám chřipku :D Ale na druhou stranu by mě nakonec snad poslali ještě na testy na prasečí chřipku. To radši né xD

Ale hlavně bych se už ráda uzdravila, ten kašel je pořádně vysilující!! :((

Vánoce za chvíli přicházejí.. A s nimi i stres!

23. listopadu 2009 v 21:34
Jelikož mi není nejlépe, tak jsem se dnes na PC moc nedostala. Docela dlouho jsem uvažovala o tom, jak se mi zdá ten letošní podzim krátký.. Vždyť příští týden už je prosinec! A v sobotu jdeme s Týnulinkou na vánoční nákupy. Páni! Už na mě leze ta vánoční atmosféra :D - a stres x/
Nějak nevím, co psát. Stejně to nikdo nečte, ale upřímně - píšu to pro sebe a ne pro nějaký cizí zevláky =D - takže mi to ani nevadí. Stačí, že to čtě Týnulka .)

Tak nic no...

22. listopadu 2009 v 22:17
Jak jsem již někdy v nevzdálené minulosti psala o změně designu, ať se snažím, jak se snažím, zkrátka nejde! Zkoušela jsem snad všechny možné kombinace nastavení a furt nic...
Ale musím říct, že jsem si vytvořila "rezervní", který v brzkých dnech nastavím. Tenhle design je už vážně hrozný! Z té vší světlé barevnosti.. Je mi z toho - Brr... Co si budem povídat, prázdniny dávno odzvonily a na scénu přijde má oblíbená temnost... Muhahaháááá :D

Posedlost budoucností...?

20. listopadu 2009 v 20:58
Protože mě zase chytla posedlost budoucností, mám již asi rok naplánováno, že si pořídím burunduka páskovaného.

Je to zemní veverka, kterou asi vzhledově můžete znát třeba ze seriálu Chip a Dale =)

K jeho pruhům na zádech se váže pověst:

Kdysi dávno pořádala zvířata velkou poradu o tom, zda má být stále jen den a nebo noc. Po dlouhé a vášnivé diskusi začal náhle jeden burunduk zpívat: "Svět má být světlý, proto musí být den". Medvěd, který zastával noc začal mručet: "Svět má být temný, proto musí být noc". Mezitím co burunduk zpíval, začalo vycházet slunce a začalo se rozednívat. Zvířata, která upřednostňovala noc začala být na burunduka naštvaná, jelikož si myslela, že přivolal den. Medvěd, který zastával noc se tak na burunduka rozhněval, až se po něm ohnal tlapou. Burunduk sice stačil utéct dírou ve stromě, ale i tak mu medvědova tlapa přejela přes záda. No a od té doby má burunduk pět pruhů na zádech…


Sice mám k jeho pořízení ještě hodně daleko, mohla bych mu dát jméno, které se nikomu kromě mě nelíbí :D - teda musela by to být slečna Lýdie... pěkněji řečeno Lýdinka =D

Naposledy jsem psala... To je dávno =D

20. listopadu 2009 v 20:47
Tak zase po dlouhé době jsem se rozhodla, že sem něco napíšu.. Už dááávno (xD) jsem psala o tom, že změním design.. Již ho testuji na jiném blogu, tak uvidíme. Měl by být caramelový (ne, že bych caramel nějak milovala, ale přijde mi to do studeného podzimního počasí jako "zahřátí"). Ovšem nevím, zda-li ho sem dám, protože trochu blbne.. Jak jsem již napsala, uvidíme!

Jinak proč sem píšu.. Asi proto, že napíšu další článek xD

Nevím, nic nevím..

5. září 2009 v 16:36
Pořád tak přemýšlím, jak pořádně vylepšit tento blog, aby ale stále byl aspoň trošičku originální.. Ovšem nic mě nenapadá. Možná bych mohla velmi usilovně popřemýšlet, ale stejně si myslím, že by to stejně k ničemu nevedlo. Je sice pravda, že v hlavě se mi něco malinkatého "rýsuje", ale ať se snažim, jak se snažim, nic není dost dobré. Uvidím, jak to dopadne. Vlastně ani nevim, proč to sem píšu, když to stejně nikdo nebude číst. Ale to je fuk.

Ikonka

26. srpna 2009 v 14:17
Zjistila jsem, že tento blog vlastně nemá svou ikonku.. Jo, je to sice zbytečné, co se tohoto blogu týče, protože já přecijen nejsem blogerka, co spřáteluje, navíc tento blog ani nikde nepropaguji - ale co, chtěla jsem si přepracovat design, tak k tomu přidám i ikonku.

Tak tedy představuji ikonku kompletně mnou vytvořenou.
Neni sice nic extra, ale je taková jednoduchá, což byl můj cíl.
Ještě mám na ikonku asi 5 adeptů, ale tahle zatim vede.. No co, změnit ji můžu kdykoli :)
Design

25. srpna 2009 v 13:00
Tak jsem se rozhodla pořádně přepracovat design.. Nevím, co z toho vznikne, ani nevím, jestli vlastně vznikne v brzké době. Vím, že základ tohoto designu je tu už nějakou dobu, ale na psaní na blog jsem neměla zrovna náladu. Nevím proč.. Asi jsem měla na práci lepší věci (např. koťátka, pro která mám vybraná jména, jen jsou ještě tak malinká, že se nepozná, jestli je to kocourek či kočička :)).

A možná je změna designu zbytečnost, protože sem přidávám cca.. v průměru.. 1x za měsíc?!
Vám, kteří jste prostě "blogeři" se to možná zdá málo, ale já sem přidávám to, co mě zrovna zaujme.
I když toho o antickém Řecku vím víc, než mám na tomhle blogu, jsem s ním spokojena. Původně vlastně ani neměl vzniknout. Vznikl jen proto, že jsme to dostali minulý rok za úkol ve škole v IVT.
Takže ačkoli je tu článků tolik, co by "rozvášněný bloger přidal hned první den vzniku blogu", existuje tento blog více jak rok.. A proto ta změna designu.

Hezky jsem se tu rozepsala pro nic.. No co, aspoň jsem na chvíli zaplnila svůj volný čas =)

Ikariam

25. června 2009 v 19:26
I když jsem přibližně věděla, o co jde, rozhodla jsem se, že tu hru vyzkouším. A musím říci, že se mi opravdu velmi zalíbila! :)

Úkolem je vést národ skrze antický svět, budovat města, válčit, obchodovat, zkoumat.


Její grafická úprava je velmi povedená. Ale jelikož jsem nováček, tak se tam občas trošku neorientuju, ale co, snad se to za chvíli zpraví :D

Doporučuji vyzkoušet Zde

Pro Týnku

3. května 2009 v 20:47
Tak jsem se rozhodla udělat Týnce taky nějaký ten diplomek za SB, snad se bude líbit :)

Diplom za SB od Týnky

3. května 2009 v 20:06

Diplomy

24. dubna 2009 v 20:10
Tak tyto 2 krásné diplomky jsem dostala od www.jsemtynka.blog.cz - Mimochodem ty bleskovky byly pekelně těžký =D
 
 

Reklama