Acai, maracuja, lemongrass..

20. prosince 2009 v 10:34 |  -Ostatní-
Také se vám zdají reklamy od Korunní na jejich "vylepšené" minerálky vcelku povedené? :D
Mně ano - ovšem pár druhů ovoce mi vskutku nic neříkalo.. Tak jsem se to rozhodla prozkoumat! =D

Citron s kapkou lemongrass, mango s kapkou acai, pomeranč s kapkou maracuji.. =)

Lemongrass

je vytrvalá trsnatá tropická tráva s dlouhými tenkými listy, jež má v listových čepelích, pochvách i plevách obsaženy četné siličné buňky. Roste v hustých trsech v tropickém a subtropickém pásmu (Brazílie, Haiti, Madagaskar, Malajsie, Vietnam apod.). Čerstvá se vyznačuje výrazným citrónovým aroma a kyselostí, které se velmi cení.


Maracuja

Jedná se o tropickou, popínavou liánu, vyžadující velký prostor. Roste bujně. Má nádherné, různobarevné květy, připomínající Kristovu trnovou korunu. Od toho pochází i název celé rostliny - Mučenka. Plodí tmavě fialové, kulaté plody, velké asi jako golfový míček. Pod tuhou kožovitou slupkou se nachází rosolovitá dužnina plná jedlých semen. Konzumuje se dužnina, kterou můžeme vysrknout, nebo vydlabat a přidat do ovocného salátu. Její příjemná navinulá chuť vzdáleně připomíná meruňky s hroznovým cukrem. Často se přidává do tropických džusů.Acai

Acai je štíhlá palma, která dorůstá do výšky 15 až 30 m. Plody jsou velké 1 - 2 cm v průměru, rostoucí v trsech. Trsy dodahují váhy až 6 kg. Nezralé plody jsou zelené barvy a při dozrávání je barva tmavě purpurová. V její přirozené lokalitě pod stinným baldachýnem deštného pralesa, palma roste pomalu a plody produkuje za 4 až 5 let. Vyskytuje se převážně v brazilské oblasti Paraná a Amazonii, a to v nížinných záplavových oblastech podél řek, kde vytváří velké háje. Acai je ovoce z brazilského pralesa tmavě fialové barvy připomínající chutí a vůní lesní plody.
Celosvětová poptávka po ovoce se rychle rozšířila v posledních letech, a nyní je açaí pěstovaná pro tento účel primárně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jsemtynka jsemtynka | 21. prosince 2009 v 23:29 | Reagovat

Hmm, zajímavý článeček xD

2 Jana Jana | 2. ledna 2010 v 14:48 | Reagovat

Hej,seš dobráá. Zrovna dnes jsem si poprvé koupila mango s kapkou acai a nedalo mi to..hledala jsem na netu, co to je to acai.. díky za info ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama