Prosinec 2009

Tatík rád gothic

23. prosince 2009 v 10:50 -Ostatní-
Včera jsem si konečně zašla ke kadeřnici. Vlasy jsem měla poměrně dost zničené, tak mi to vzala trochu víc.. Ale mě se to líbí :D + Taky jsem si dala novou barvičku. Když to viděl tatík, řekl:
"Mohlo to bejt ještě tmavší. Chci z tebe mít gothica."
- Týjo! Někdo z mé rodiny souhlasí s tímto stylem xD

Acai, maracuja, lemongrass..

20. prosince 2009 v 10:34 -Ostatní-
Také se vám zdají reklamy od Korunní na jejich "vylepšené" minerálky vcelku povedené? :D
Mně ano - ovšem pár druhů ovoce mi vskutku nic neříkalo.. Tak jsem se to rozhodla prozkoumat! =D

Citron s kapkou lemongrass, mango s kapkou acai, pomeranč s kapkou maracuji.. =)

Lemongrass

je vytrvalá trsnatá tropická tráva s dlouhými tenkými listy, jež má v listových čepelích, pochvách i plevách obsaženy četné siličné buňky. Roste v hustých trsech v tropickém a subtropickém pásmu (Brazílie, Haiti, Madagaskar, Malajsie, Vietnam apod.). Čerstvá se vyznačuje výrazným citrónovým aroma a kyselostí, které se velmi cení.


Maracuja

Jedná se o tropickou, popínavou liánu, vyžadující velký prostor. Roste bujně. Má nádherné, různobarevné květy, připomínající Kristovu trnovou korunu. Od toho pochází i název celé rostliny - Mučenka. Plodí tmavě fialové, kulaté plody, velké asi jako golfový míček. Pod tuhou kožovitou slupkou se nachází rosolovitá dužnina plná jedlých semen. Konzumuje se dužnina, kterou můžeme vysrknout, nebo vydlabat a přidat do ovocného salátu. Její příjemná navinulá chuť vzdáleně připomíná meruňky s hroznovým cukrem. Často se přidává do tropických džusů.Acai

Acai je štíhlá palma, která dorůstá do výšky 15 až 30 m. Plody jsou velké 1 - 2 cm v průměru, rostoucí v trsech. Trsy dodahují váhy až 6 kg. Nezralé plody jsou zelené barvy a při dozrávání je barva tmavě purpurová. V její přirozené lokalitě pod stinným baldachýnem deštného pralesa, palma roste pomalu a plody produkuje za 4 až 5 let. Vyskytuje se převážně v brazilské oblasti Paraná a Amazonii, a to v nížinných záplavových oblastech podél řek, kde vytváří velké háje. Acai je ovoce z brazilského pralesa tmavě fialové barvy připomínající chutí a vůní lesní plody.
Celosvětová poptávka po ovoce se rychle rozšířila v posledních letech, a nyní je açaí pěstovaná pro tento účel primárně.


Mylo již není sám =D

18. prosince 2009 v 16:08
Dnešní besídka byla dle mého názoru celkem vydařená =D
Popíjela jsem kafíčko, sledovali jsme klipy z YouTube a Týnka samozřejmě dělala spoustu foteček.. A naše (ne)inteligentní spolužačka jí však zamazala čočku foťáku. Mno, občas se prostě najdou "chytrý" lidi

Dostala jsem samé krásné dárečky. Nejvíc mě však zaujala kniha Goth a plyšák Myla. Konečně již Mylo nebude sám xD

Tak.. A je to tu, zase nevim, co psát =D
Možná bych mohla udělat jakousi "rekonstrukci" blogu během Vánoc, ale nevím, jestli se mi do toho bude chtít :)

Vánoce jsou skoro tu :)

17. prosince 2009 v 21:58
Ták.. Právě jsem dobalila poslední dárečky, které zítra nesu do školy na besídku. :) Konečně už bude zase nějaké to volno! (I když zítra, v pondělí a úterý musim ještě na "modré světlo"...)

Doufám, že se ty dárečky budou aspoň trošku líbit a doufám, že jsem na nikoho nezapomněla =)

Pokusím se přemluvit maminku, aby mi zítra do školičky udělala do termosky kafíčko :D (ne, že bych ho neuměla.. ale matinka dělá prostě nejlepší xD)

Nějak nevím, co bych ještě mohla napsat.
Tak snad už jen:

Přeji všem příjemné prožití svátků vánočních .)

Jsem zase jednou něco zjistila..

2. prosince 2009 v 16:11 -Ostatní-
Jsem se po dlouhé době rozhodla opět něco napsat xD ......Spíš jsou to teda jen vánoční avatárky. Nedávám je sem proto, aby jste si je okamžitě zkopírovali, ale proto, že se mi líbí a je to taková "vánoční příprava" :)

Btw zjistila jsem, že jsou základní 2 druhy blogů:
Na 1. lidi chodí a okamžitě nechávaj komenty, takže to samozřejmě vizuálně vypadá, že má lepší návštěvnost xD
Na 2. lidí chodí, ale nepíšou komentáře - zjistila jsem to proto, že jak každý měsíc chodí od blogu.cz takový ty statistiky, kolik lidí Vám ten blog navštívilo.. U mě je to vždy něco kolem nějaký stovky (vim, že pro ostatní je to málo, ale já ten blog píšu pro sebe, takže.. xD) a komentáře mi nenecháte! Teda teda xD