Srpen 2009

Pallas Athéna

28. srpna 2009 v 15:02 *Řečtí bohové*
Zrození:
Athéna byla dcerou Dia a Métis. Někdo Diovi řekl, že ho jeho ještě nenarozené dítě svrhne z trůnu, a aby tomu zabránil, spolkl Métidu. Krátce nato ho však velmi krutě začala blet hlava, že poprosil Héfaista, aby mu otevřel lebku. Jakmile tak Héfaistos učinil, vyskočila z Diovi hlavy Athéna s vítězným pokřikem a oděná ve zbroji.

Vynálezy:
Athéna vynalezla flétnu, trubku, hliněný hrnec, pluh, hrábě, uzdu, vlečný vůz a loď.
Jako první začala vyučovat vědě o číslech a ženským dovednostem - vaření, tkaní, předení.

Mýtus:
Ke jménu Pallas bohyně Athény se váže pověst o tom, že cvičila se svou kamarádkou Palladou boj. Athéna však Palladu nechtěně zranila a ta následkům poranění podlehla. Athéna velmi truchlila. Na památku Pallady Athéna připoijla její jméno před své.


I když je bohyní války, nemá boje ráda. Raději smiřuje spory a chrání zákony.

Ikonka

26. srpna 2009 v 14:17 -Ostatní-
Zjistila jsem, že tento blog vlastně nemá svou ikonku.. Jo, je to sice zbytečné, co se tohoto blogu týče, protože já přecijen nejsem blogerka, co spřáteluje, navíc tento blog ani nikde nepropaguji - ale co, chtěla jsem si přepracovat design, tak k tomu přidám i ikonku.

Tak tedy představuji ikonku kompletně mnou vytvořenou.
Neni sice nic extra, ale je taková jednoduchá, což byl můj cíl.
Ještě mám na ikonku asi 5 adeptů, ale tahle zatim vede.. No co, změnit ji můžu kdykoli :)

Design

25. srpna 2009 v 13:00 -Ostatní-
Tak jsem se rozhodla pořádně přepracovat design.. Nevím, co z toho vznikne, ani nevím, jestli vlastně vznikne v brzké době. Vím, že základ tohoto designu je tu už nějakou dobu, ale na psaní na blog jsem neměla zrovna náladu. Nevím proč.. Asi jsem měla na práci lepší věci (např. koťátka, pro která mám vybraná jména, jen jsou ještě tak malinká, že se nepozná, jestli je to kocourek či kočička :)).

A možná je změna designu zbytečnost, protože sem přidávám cca.. v průměru.. 1x za měsíc?!
Vám, kteří jste prostě "blogeři" se to možná zdá málo, ale já sem přidávám to, co mě zrovna zaujme.
I když toho o antickém Řecku vím víc, než mám na tomhle blogu, jsem s ním spokojena. Původně vlastně ani neměl vzniknout. Vznikl jen proto, že jsme to dostali minulý rok za úkol ve škole v IVT.
Takže ačkoli je tu článků tolik, co by "rozvášněný bloger přidal hned první den vzniku blogu", existuje tento blog více jak rok.. A proto ta změna designu.

Hezky jsem se tu rozepsala pro nic.. No co, aspoň jsem na chvíli zaplnila svůj volný čas =)